wtorek, 4 grudnia 2012

ŠKODA Motorsport 2013: nowy zespół fabryczny

Esapekka Lappi i Janne Ferm stworzą nową ekipę ŠKODA Motorsport, zastępując Juho Hänninena i Mikko Markkule.


Dzięki imponującym sukcesom osiągniętym w minionym sezonie, zespół ŠKODA Motorsport pragnie kontynuować udział w rajdach, pozostając przy modelu Fabia Super 2000. W 2013 roku nastąpią jednak zmiany w składzie ekipy. Juho Hänninena i Mikko Markkule, którzy w ŠKODA Motorsport spędzili aż cztery lata, zastąpią fiński kierowca rajdowy Esapekka Lappi i jego pilot Janne Ferm.
Nowy zespół pojawi się w wybranych rajdach WRC. Druga ekipa ŠKODY, Jan Kopecký i Pavel Dresler, wezmą natomiast udział w Mistrzostwach Europy.

„Rok 2012 był wyjątkowym okresem dla zespołu ŠKODA Motorsport. Wygraliśmy wiele rajdów, zdobyliśmy znaczące tytuły i pokazaliśmy się od najlepszej strony. Będziemy kontynuować nasz projekt w przyszłym roku i liczymy, że nowa załoga okaże się równie skuteczna i niezawodna, co poprzednia. Już niedługo rozpoczniemy przygotowania do przyszłego sezonu” - mówi Michal Hrabánek, szef zespołu ŠKODA Motorsport.

Nowi członkowie ekipy są bardzo podekscytowani nadchodzącymi występami. „Bycie częścią zespołu fabrycznego to wielki zaszczyt. ŠKODA Fabia Super 2000 to najlepszy samochód w swojej kategorii, co widać po jego długiej liście sukcesów. Doceniamy daną nam szansę i w nowym zespole damy z siebie wszystko” – powiedział Esapekka Lappi.

Juho Hänninen i Mikko Markkula odchodzą ze ŠKODA Motorsport po czterech latach owocnej współpracy. „Chciałbym podziękować Juho i Mikko za znakomite występy w barwach naszej ekipy. Osiągnęli oni bardzo wiele i stali się najlepszym zespołem w historii motorsportu w wykonaniu ŠKODY” - skomentował Michal Hrabánek.

Hänninen i Markkula zdobyli z zespołem ŠKODY Mistrzowski Tytuł IRC (2010), SWRC (2011), a także Mistrzostwo Europy (2012). To pierwsza ekipa na świecie, która odniosła zwycięstwo we wszystkich z tych trzech wydarzeń.

„To były najlepsze cztery lata mojego życia. Chciałbym podziękować marce ŠKODA za daną mi szansę, a także za wszystkie wspólne wysiłki. Jesteśmy wdzięczni za każdą spędzoną chwilę w tym zespole” – podziękował Juho Hänninen.
 
Rok 2012 okazał się jednym z bardziej udanych sezonów rajdowych dla Producenta. ŠKODA stała się najbardziej utytułowaną marką w historii zawodów IRC, wygrywając je trzy razy z rzędu. Ponadto, Hänninen i Markkula wygrali tegoroczne Mistrzostwa Europy, a Jan Kopecký i Pavel Dresler triumfowali w Mistrzostwach Czech. Kierowcy Fabii Super 2000 zdobyli także mistrzowskie tytuły w Austrii, Niemczech, Słowenii, Turcji i Bułgarii.

źródło: Skoda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz