poniedziałek, 10 grudnia 2012

Zakłady produkcyjne Grupy Fiat S.p.A. wyróżnione podczas ceremonii World Class Manufacturing w Krakowie. Złoto WCM dla Fiat Powertrain w Bielsku-Białej

W Krakowie zakończyła się piąta edycja organizowanego przez WCM Association konkursu „WCM Awards".

Nagrody przyznawane są tym zakładom produkcyjnym, które wykazały się spełnieniem wymogów World Class Manufacturing (Produkcji Klasy Światowej) co do metodologii zarządzania produkcją według najlepszych standardów światowych w zakresie bezpieczeństwa, ekologii, utrzymania ruchu, logistyki oraz kontroli jakości. Do uzyskania finalnego poziomu World Class Level prowadzi proces kwalifikacyjny złożony z trzech etapów pośrednich - status Brązowy, Srebrny i Złoty (odpowiednio: Bronze Level, Silver Level i Gold Level).

Zakładom należącym do firm-członków World Class Association przyznano łącznie 24 nagrody. Najcenniejszą, Gold Award otrzymała fabryka Fiat Powertrain w Bielsku-Białej, nagrody Silver Award odebrali przedstawiciele zakładu Fiat Group Automobiles Giambattista Vico w Pomigliano d'Arco we Włoszech oraz madryckiej fabryki IVECO. Brąz (Bronze Award) przypadł w udziale trzem zakładom Magneti Marelli (Bari, Venaria i Jihlava), fabryce Fiat Powertrain w Termoli, trzem zakładom Chryslera (Dundee, Windsor i Toledo), sześciu zakładom Fiat Industrial (czterem CNH i dwóm FPT) oraz ośmiu centrom pocztowym angielskiej Royal Mail.

Na uroczystości wręczenia nagród obecne były osobistości, które od kilku już lat promują program World Class Manufacturing: Stefan Ketter - dyrektor ds. produkcji Fiat S.p.A., Luciano Massone - szef WCM na region EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) z ramienia Fiat Group Automobiles, Mark Higson - prezes WCM Association oraz honorowy prezes WCMA, emerytowany profesor Hajime Yamashima.

Podczas swego wystąpienia, Stefan Ketter skoncentrował się na ostatnich osiągnięciach koncernu Fiat związanych z programem World Class Manufacturing. Złożył również gratulacje zakładowi Fiat Powertrain w Bielsku-Białej, który jako pierwszy w Grupie Fiat uzyskał status Gold Level w wyniku ogromnego zaangażowania kierownictwa i całej załogi w procesie rygorystycznej implementacji metod i standardów WCM.

Szczególne wyrazy uznania skierowane zostały do przedstawicieli zakładu Pomigliano d'Arco, który nie tylko zdobył status Silver Level niezwłocznie po rozpoczęciu produkcji nowego Fiata Panda, ale także, pokonując 700 kandydatów z całej Europy, otrzymał prestiżowe wyróżnienie Automotive Lean Production Award 2012. Uroczyste wręczenie tej nagrody odbyło się 7 listopada br. w Lipsku.

W programie WCM zaangażowane są od roku 2006 niemal wszystkie zakłady produkcyjne Fiata, a 43 z nich uzyskało przynajmniej jedno wyróżnienie, co dowodzi, że działalność przemysłowa Grupy Fiat poddawana jest stałemu procesowi doskonalenia i podwyższania poziomu konkurencyjności.

źródło: Fiat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz