czwartek, 16 stycznia 2014

Fiat Professional i DHL Express Italy: usługi kurierskie stają się jeszcze bardziej proekologiczne

Fiat Professional podpisał porozumienie na dostawę 820 sztuk Fiatów Ducato dla DHL Express Italy, które w 2014 roku stanowić będą całkowite zapotrzebowanie na samochody włoskiego lidera w dziedzinie logistyki. Po raz pierwszy Grupa DHL dokonuje we Włoszech tak ogromnej inwestycji w park samochodowy bezpośrednio u producenta samochodów.


Dostępne w wersji „Furgon" i „Kabina" Fiaty Ducato dla DHL Express Italy będą wyposażone w silnik 2.3 Multijet o mocy 130 i 150 KM lub 3.0 o mocy 136 KM zasilane metanem.

U podstawy współpracy dwóch Grup leży przestrzeganie tych samych, istotnych wartości, takich jak  m. in. poszanowanie środowiska, potwierdzone tytułem „Producenta Roku Samochodów Dostawczych 2013", uzyskanym przez Fiata Professional drugi raz z rzędu.

Porozumienie obejmuje ekskluzywny pakiet usług serwisowych, realizowany ad hoc przez Mopar®,  dział Części Zamiennych, Serwisu i Obsługi Klienta Grup Fiat i Chrysler.

Fiat Group Automobiles i DHL Express Italy podpisały ramowe porozumienie na dostawę 820 samochodów dostawczych marki Fiat Professional o niskim wpływie na środowisko. Spółka należąca do Grupy Deutsche Post DHL zdecydowała się wybrać Fiata Ducato, najlepiej sprzedający się model gamy Fiat Professional, który od 1981 roku do dnia dzisiejszego zakupiło na świecie ponad 2,6 milionów klientów.

To ważne porozumienie potwierdza zwycięskie cechy Fiata Ducato, samochodu najczęściej dzisiaj wybieranego przez duże floty z różnych branż. Będący liderem, dzięki swojej elastyczności i wysokiej efektywności, Ducato jest wybierane przez firmy zajmujące się ekspresowym transportem międzynarodowym również ze względu na niską emisję spalin oraz niskie koszty obsługi i eksploatacji.

Oprócz tego, do nawiązania współpracy pomiędzy dwoma Grupami przyczyniła się również jakość usług posprzedażnych oraz gęsta sieć autoryzowanych stacji obsługi Fiat Professional z ponad 1.700 punktami serwisowymi we Włoszech, obsługiwanymi przez Mopar®,  dział Części Zamiennych, Serwisu i Obsługi Klienta Grup Fiat i Chrysler. Umowa przewiduje również „Total Care Mopar Vehicle Protection", ekskluzywny pakiet serwisowy realizowany ad hoc przez Mopar, obejmujący usługi gwarancyjne, przeglądy okresowe oraz wymianę materiałów eksploatacyjnych przez okres 5 lat lub przez 150.000 kilometrów.

Rozpoznawalne po słynnym żółtym kolorze nadwozia z logo spółki DHL Express Italy samochody dostępne są w dwóch wersjach - Furgon i Kabina - obydwa o nośności 3,5 tony i posiadające wielowarstwową podłogę, zapewniającą długie i bezpieczne użytkowanie. Wersja Furgon  (średni rozstaw osi oraz średni dach) oferuje pojemność ładunkową 11,5 m3 i wyposażenie wewnątrz w podwójne, składane półki, natomiast Kabina (z bardzo długim rozstawem osi) może pochwalić się pojemnością 19 m3, uzyskaną dzięki aluminiowej zabudowie.

W przypadku obydwóch wersji, partnerzy spółki DHL Express Italy będą mogli wybrać spośród dwóch różnych mocy - 130 KM lub  150 KM - turbodiesela 2.3 Multijet drugiej generacji, który optymalizuje zużycie paliwa i emisję spalin dzięki swoim ośmiu mikrofazom bezpośredniego wtrysku paliwa. Posiadający homologację Euro 5, dzięki stosunkowi osiągów do zużycia - najlepszy w swojej klasie silnik -  wyróżnia się nie tylko cichą pracą oraz optymalną wagą - istotnym czynnikiem w przypadku samochodów dostawczych, w których nośność jest jednym z najważniejszych parametrów, ale również długimi odstępami pomiędzy kolejnymi przeglądami (48.000 km).

Jako alternatywne rozwiązanie, porozumienie podpisane przez Fiat Group Automobiles i DHL Express Italy proponuje również wersję Ducato Natural Power zasilanego metanem i wyposażonego w 3-litrowy silnik o mocy 136 KM, którego zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi zaledwie 8,8 kg metanu na 100 km, a zasięg to około 400 km. Pionier tej technologii od ponad 15 lat - Fiat - jest dzisiaj europejskim liderem w produkcji samochodów osobowych i dostawczych zasilanych metanem (OEM) z ponad 560.000 egzemplarzami sprzedanymi od 1997 roku.

Wreszcie, zarówno pakiet serwisowy, jak i wyposażenie mogą zostać sfinansowane w ramach leasingu z korzystnym oprocentowaniem, specjalnie opracowanym dla tego projektu wraz z FGA Capital, spółką finansową joint venture Fiat Group Automobiles i Crédit Agricole Consumer Finance - specjalizującą się w usługach dla branży samochodowej. Wszystko to powinno zagwarantować Klientowi spokój i pozwolić ograniczyć do maksimum Jego wkład ekonomiczny w chwili zakupu.

Sukces handlowy znajduje również odzwierciedlenie w licznych wyróżnieniach międzynarodowych, przyznanych marce Fiat Professional za swoje konkretne zaangażowanie w ochronę środowiska. Nie przypadkiem, drugi raz z rzędu, marka została uhonorowana tytułem „Producenta Roku Samochodów Dostawczych 2013" podczas konkursu GreenFleet Awards 2013. Ten prestiżowy angielski tytuł jest wyrazem uznania dla wysiłku włożonego przez producenta w redukcję emisji spalin i poprawę ekonomiki zużycia paliwa w branży lekkich samochodów dostawczych (LCV).
Takie samo zaangażowanie wykazuje firma DHL Express Italy, która w 2014 roku kontynuować będzie plan restrukturyzacji floty, rozpoczęty w 2010 roku, aby stać się pierwszym „zielonym" przedsiębiorstwem, działającym w sektorze ekspresowego transportu, z parkiem składającym się tylko i wyłącznie z samochodów z Euro 5.

źródło: Fiat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz