czwartek, 13 września 2012

V Konferencja Zabudów Specjalistycznych Samochodów Użytkowych Volkswagena

Wczoraj na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyła się V Konferencja Zabudów Specjalistycznych Samochodów Użytkowych Volkswagena. Na powierzchni 4.000 m2 zgromadzono 46 samochodów. Na nadwoziach Caddy, Transportera, Craftera i Amaroka przedstawiono kilkadziesiąt rodzajów zabudów. Uczestnicy mogli także odbyć jazdy testowe modelami Caddy TSI, TDI, BiFuel oraz Ecofuel sprawdzając alternatywne źródła napędu.Mimo trudnej sytuacji na rynku marki należące go grupy Volkswagena notują wzrost sprzedaży. W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku marka Volkswagen Samochody Użytkowe sprzedała na świecie 270.000 samochodów, jest to o 3,7% więcej niż w analogicznym okresie minionego roku. W Polsce od stycznia do końca czerwca w 2012 roku sprzedano 2.953 samochody i jest to więcej o 13,7 procent niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Zwiększył się także udział sprzedaży w rynku, po pierwszym półroczu bieżącego roku wyniósł 12,26 procent.

Wymagania klientów kupujących samochody użytkowe są bardzo różne, specyficzne, w niektórych aspektach zdecydowanie większe niż wymagania klientów kupujących auta osobowe, dlatego często decydują się oni na specjalistyczne zabudowy. W pierwszych 6 miesiącach tego roku prawie 900 samochodów użytkowych Volkswagena zostało sprzedanych ze specjalistyczną zabudową – stanowi to ok. 30 procent całkowitej sprzedaży marki.

Volkswagen oferuje 4 serie modeli samochodów użytkowych; w Polsce od lat największą popularnością cieszy się Caddy, na drugim miejscu jest T5. Seria ta jest liderem w swoim segmencie, udział w rynku wynosi 23,6%, co oznacza, że prawie co czwarty samochód sprzedawany w tej klasie to Volkswagen T5. Pozostałe modele to Crafter i Amarok. Wszystkie użytkowe samochody Volkswagena zabudowywane są przez specjalistyczne firmy; kilkadziesiąt przykładów takich zabudów można było zobaczyć podczas obszernej wystawy na poznańskich targach. Między innymi przedstawiono Amaroka z zabudową warsztatową, Craftery przebudowane na autobusy oraz przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, zaprezentowano także Transportera T5 z zabudową pogotowia energetycznego, kila aut z zabudową typu izoterma, bankowozy, które powstały na bazie Caddy i T5 oraz karetki pogotowia zbudowane na bazie Craftera i Transportera. Na obszernej powierzchni wystawienniczej znalazły się także auta dla globtroterów, wywrotki oraz samochody pomocy drogowej.

Tą zróżnicowaną ofertą lekkich samochodów dostawczych na bazie czterech serii modeli, Volkswagen Samochody Użytkowe jednoznacznie podkreśla swoją wiodącą pozycję na rynku w tym segmencie pojazdów.

źródło: Volkswagen

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz