Wczoraj, 16 kwietnia Fiat i Gucci zaprezentowali kolekcję pięciu etiud filmowych z samochodem Fiat 500 by Gucci „w roli głównej", widzianym oczami najbardziej twórczych wizjonerów, jakich obecnie zna świat. Na zaproszenie Fridy Giannini, dyrektor kreatywnej firmy Gucci oraz zaproszenie Fiata, tak znane osobistości, jak Jefferson Hack (redaktor naczelny portali Dazed & Confused oraz AnOther Magazine), Chris Sweeney (reżyser filmowy, współpracownik portalu LVMH 'NOWNESS'), Olivier Zahm (redaktor naczelny portalu purple Fashion Magazine), Franca Sozzani (redaktor naczelna włoskiej edycji magazynu Vogue) oraz Alexi Tan (reżyser filmowy), podjęli się próby realizacji krótkich filmów inspirowanych samochodem Fiat 500 by Gucci.
Premierowy pokaz tych etiud filmowych odbył się w mediolańskiej siedzibie firmy Independent Ideas podczas specjalnej imprezy zorganizowanej dla wybranej grupy międzynarodowych dziennikarzy i liderów opinii publicznej, w obecności Lapo Elkanna.
Z tej okazji przygotowano kino „drive-in 500 by Gucci", w którym rolę lóż dla widzów pełniły autentyczne samochody Fiat 500 by Gucci. Cała kolekcja krótkometrażówek dostępna jest od dziś na stronie internetowej http://500bygucci.com/shortvideos/ita/
Pokazany po raz pierwszy w lutym 2011 roku, Fiat 500 by Gucci jest specjalną edycją modelu-ikony - Fiata 500, w opracowaniu dyrektor kreatywnej firmy Gucci Fridy Giannini i Fiat Centro Stile. Wersja kabriolet Fiat 500C by Gucci weszła na rynek w lecie tego samego roku.
To, co wyjątkowe w modelu 500 by Gucci, a więc dbałość o detale i wyczucie elegancji i stylu, wzbogacone zostało przez elektrycznie sterowany miękki płócienny dach.
Kabriolet Fiat 500C by Gucci dostępny jest w dwóch kontrastujących kolorach nadwozia: białym (plus akcenty z matowanego chromu) oraz lśniącym czarnym z błyszczącymi elementami chromowanymi. W obu wersjach czarny składany dach przecina podłużny pas zielono-czerwono-zielony, a identyczny motyw kolorystyczny zdobi profile samochodu.
Dzięki zachowaniu bocznych słupków nadwozia w połączeniu z elektrycznie odsuwanym dachem, użytkownicy Fiata 500C by Gucci mogą cieszyć się nim bez względu na porę roku.
Filmy
Film Oliviera Zahm'a pt. „Polaroid Papillon" prezentowany przez magazyn Purple.
Tłem dla filmu „Polaroid Papillon" z udziałem Betony Vernon jest turyńskie Museo Casa Mollino, kiedyś posiadłość rodzinna, a obecnie muzeum dedykowane słynnemu włoskiemu designerowi i architektowi Carlo Mollino. Ideą tej etiudy jest poetycka interpretacja trzech filarów włoskiego designu: marek Fiat i Gucci oraz Carlo Mollino.
Film „The Race" ['Wyścig'] prezentowany przez Dazed & Confused.
Fiat 500 by Gucci, jako „porywające wcielenie" ducha Włoch jest gwiazdą „Wyścigu" (The Race), krótkometrażówki wyprodukowanej przez Dazed w reżyserii znanego fotografa mody Willa Davidsona.
Film „Assembly Line" ['Linia montażowa'] prezentowany przez NOWNESS.
Ideą wyreżyserowanego przez Chrisa Swenneya filmu na temat Fiata 500 by Gucci jest wspólne, pozytywne „zakręcenie" dwóch wiodących domów włoskiego designu, które „pobudza" „Pięćsetkę" do nowego życia w zupełnie niespodziewany sposób.
Film Francesco Carrozziniego „Reverse to Perfection" ['Powrót do perfekcji'] prezentowany przez magazyn VOGUE.
Pokazuje, w jaki sposób komfort przywraca porządek świata z pomocą Fiata 500 by Gucci.
Film Alexi Tana „Divergence" ['Rozbieżność'].
Twórcy.
Olivier Zahm
Jest założycielem i właścicielem francuskiego magazynu modowo-kulturalnego PURPLE, a także znanym fotografikiem i kuratorem sztuki, organizatorem wystaw m.in. w MoMA (nowojorskim Museum of Modern Arts - Sztuki Nowoczesnej) i paryskim Centrum Pompidou.
Will Davidson.
Will Davidson jest mieszkającym w Nowym Jorku fotografikiem i reżyserem filmowym, który koncentruje się głównie na branży mody, choć Jego nieograniczone i wszechstronne zainteresowania nie poddają się zwykłej kategoryzacji i obejmują szereg mediów wizualnych, włączając reklamę, film, Web 2.0, sztuki piękne i współczesny taniec.
Chris Sweeney.
Urodzony i wychowany w Londynie, Chris Sweeney jest reżyserem filmowym młodego pokolenia, znanym ze swego wytwornego i wizualnie odkrywczego stosunku do rzemiosła filmowego. Jego wyjątkowa sława odniesiona w branży jest wynikiem zrealizowanych filmów o tematyce mody i muzyki.
Francesco Carrozzini.
Urodzony w Mediolanie w roku 1982 Francesco Carrozzini jest z zawodu fotografikiem i reżyserem filmowym. Jego kariera w przemyśle fotograficznym datuje się od 2006 roku, by już po kilku latach zdobyć status jednego z najbardziej szanowanych młodych artystów w branży. Jego prace podziwiać można w magazynach Vogue, Rolling Stone, Vanity Fair i Harper's Bazar, by wymienić tylko najważniejsze przykłady.
Alexi Tan.
Urodzony na Filipinach (Manila) w rodzinie pochodzącej z Hong Kongu, Alexi Tan jest jednym z najbardziej znanych chińskich reżyserów filmowych „nowego pokolenia". Jego prace prezentowane były na światowych festiwalach filmowych, w tym także na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.
Fiat 500 by Gucci: sukces modelu sprzedawanego w ponad czterdziestu krajach świata.
Dzięki tej nowej inicjatywie promocyjnej, Fiat 500 by Gucci nieustannie przyciąga uwagę i rozbudza zainteresowanie, już po sukcesie odnotowanym w sprzedaży i komunikacji rynkowej. Wystarczy przypomnieć, że po rozpoczęciu sprzedaży pod koniec czerwca 2011 roku w ponad czterdziestu krajach świata (w tym także na Bliskim Wschodzie, w Japonii, Singapurze i Hong Kongu), liczba zamówień przekroczyła 3000 sztuk już w czasie pierwszych sześciu miesięcy. Warto również wspomnieć, że wprowadzony do sprzedaży we wrześniu 2011 kabriolet Fiat 500C stał się głównym aktorem międzynarodowego tournée, które w okresie sierpień-grudzień 2011 r. zawitało do najbardziej atrakcyjnych miejsc w Europie - Saint Tropez, toskańskiego Forte dei Marmi, Berlina, Florencji, Madrytu, Londynu, Rzymu i Mediolanu, gromadząc ponad 20 000 gości, podziwiających nie tylko sam samochód, ale sposób i scenerię jego prezentacji.
źródło: Fiat
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz