środa, 6 czerwca 2012

„Cà Savio Fiat Ducato”: idealna przystań dla kamperów Ducato

W ramach nowej, jedynej w swoim rodzaju inicjatywy, Fiat Professional informuje o zawiązaniu partnerstwa z ośrodkiem kempingowym „Cà Savio" w Lido di Jesolo niedaleko Wenecji, który na cały sezon letni staje się „Cà Savio Fiat Ducato", czyli miejscem, gdzie na właścicieli kamperów Fiat Ducato czekają specjalne usługi i przywileje umożliwiające spędzenie wakacji w spokojny i beztroski sposób.


 Jako pierwsza propozycja pobytowa tego rodzaju, zaproszenie do „Cà Savio Fiat Ducato" dotyczy wszystkich posiadaczy kamperów Ducato, którzy zatrzymując się w atrakcyjnej miejscowości wypoczynkowej, oczekują pełnego relaksu i pierwszorzędnej obsługi. Całkowity „spokój ducha" gościom Lido di Jesolo gwarantuje zlokalizowane na kempingu mobilne centrum serwisowe, oferujące bezpłatne przeglądy wszystkich pojazdów zabudowanych na podwoziach Ducato. Wśród innych usług dostępnych dla urlopowiczów są bezpłatne wahadłowe rejsy do Wenecji oraz liczne imprezy rozrywkowe.
Atrakcyjność modelu Ducato tworzą nie tylko zalety doskonale znanego i cenionego powszechnie produktu, lecz także dodatkowe przesłania, jakie niesie on ze sobą. W tym kontekście inicjatywa wakacyjna „Cà Savio Fiat Ducato" jest wyrazem wspólnie poszanowanych wartości takich,  jak ekonomiczność, swoboda i ekologia.  Wśród wielu dotychczasowych wyróżnień, Fiat Ducato zdobył ostatnio pierwsze i drugie miejsce w konkursie „Ekologiczny Van 2012", organizowanym przez dwa renomowane magazyny niemieckie „Verkehrs Rundschau" i „Trucker". Oprócz zużycia paliwa i emisji CO2 do atmosfery, pod uwagę brano także kategorię zanieczyszczeń powietrza (kryterium obowiązkowe w Niemczech), pojemność skokową jednostek napędowych i ładowność. Podstawą klasyfikacji pod względem oszczędności paliwa i ogólnej efektywności był całoroczny program testowy, w wyniku którego liczbą 5400 punktów pierwsze miejsce zajął Fiat Ducato 150 MultiJet II tuż przed Fiatem Ducato 115 MultiJet II z 5365 punktami.
Tak więc, już po raz kolejny Fiat Ducato toruje drogę w świecie pojazdów typu „camping car". Jako uznany lider tego sektora, Fiat jest jedynym producentem samochodów, który w porozumieniu z firmami karoseryjnymi oferuje podwozia projektowane specjalnie z myślą o zabudowie kamperowej i należy do inicjatorów powstania szerokiej sieci obsługowej, dedykowanej posiadaczom kamperów powstałych na bazie Ducato.
A teraz, Fiat Professional idzie jeszcze dalej, stając się pierwszym producentem, który swej Klienteli „towarzyszy" także podczas wakacji. Inicjatywa „Cà Savio Fiat Ducato" to nowy wymiar usług świadczonych przez Fiat Professional w jednym zasadniczym celu: umożliwić użytkownikom samochodów kempingowych udany wypoczynek wakacyjny zapewniając Im „skrojoną na miarę" obsługę i wsparcie techniczne wszędzie tam, gdzie może wystąpić taka potrzeba.
Obecne trendy w zakupach oraz wielkość rynku wtórnego, a także rosnąca liczba wystaw i targów w tej dziedzinie, to świadectwo niewykorzystanego potencjału branży pojazdów kempingowych. Spędzanie wakacji podróżując kamperem staje się coraz bardziej modne, a perspektywy tego rynku są całkiem obiecujące: tylko w roku 2011 na obszarze Europy sprzedaż nowych i używanych samochodów typu kempingowego przekroczyła 250.000 sztuk. Potwierdzeniem sukcesu komercyjnego jest także niespotykana frekwencja publiczności na wystawach specjalistycznych w Dusseldorfie, czy Birmingham.

Camping Cà Savio (Lido di Jesolo, Wenecja Euganejska).
Usytuowany na rozległym wybrzeżu Cavalino i stanowiący doskonałą bazę wypadową do Wenecji, a także na wyspy jej laguny, kemping Cà Savio w Jesolo zajmuje powierzchnię 268.000 m2 wzdłuż prawie kilometrowego brzegu morskiego i mieści 1500 miejsc postojowych, domki letniskowe, apartamenty, baseny, parki, place zabaw dla dzieci, spa, restauracje, bary, super- i minimarkety, oferuje także szereg innych, praktycznych usług. Ośrodek Cà Savio działa już od niemal 50 lat, przyjmując gości z całej Europy, spragnionych powrotu do prostego życia na łonie natury z rodziną i przyjaciółmi w swobodnej i spokojnej atmosferze pełnego relaksu.

„Stworzony, by zostać kamperem".
Fiat Ducato  został „stworzony, by zostać kamperem", ponieważ już na etapie koncepcji i projektowania Fiat współpracował z największymi europejskimi producentami samochodów tego typu. Świadczy o tym cały szereg rozwiązań służących komfortowi prowadzenia, jazdy oraz przebywania „na pokładzie" samochodu kempingowego, zabudowanego na podwoziu Fiata Ducato.
Poddany niedawno nowej stylizacji, nowy Ducato jest ewolucją pięciu generacji bestsellera ostatnich trzydziestu lat, który zdobył liczne wyróżnienia międzynarodowe i odniósł ogromny sukces komercyjny - sprzedano ponad 2,3 mln samochodów na całym świecie począwszy od roku 1981.
W ten sposób powstał idealny produkt, stanowiący ofertę-odpowiedź na oczekiwania firm karoseryjnych. W efekcie kombinacji pomiędzy różnymi typami nadwozia, ładowności i silników, otrzymujemy rekordową ilość 700 dostępnych wersji Ducato, z czego pojazdy typu kamper stanowią aż jedną trzecią wszystkich możliwych odmian Ducato. Dodać to tego należy łatwość i racjonalizację kosztów zabudowy pojazdu, ale przede wszystkim wysoki poziom jakości oraz funkcjonalności dla użytkownika. Efektem finalnym jest status lidera tego segmentu w Europie: statystycznie licząc, ponad dwie trzecie samochodów typu kamper  sprzedawanych w Europie powstało na bazie Fiata Ducato.

Silniki Euro 5, najlepsze w swej klasie pod względem relacji osiągów do zużycia paliwa.
Fiat Professional to jedyny producent samochodów, który oferuje jednostki napędowe Euro 5 specjalnie dostosowane do poszczególnych odmian samochodów kempingowych, także w kategoriach zróżnicowania wytwarzanej mocy. Silniki te zostały zmodernizowane w roku ubiegłym pod kątem zwiększenia mocy o 15-20 KM przy obniżonym o 9-10% zużyciu paliwa w porównaniu z jednostkami Euro 4 wcześniejszej generacji.
Należy w tym miejscu podkreślić, iż silniki Fiata Ducato uważane są powszechnie za wiodące w swej klasie pod względem osiągów, zużycia paliwa, wyciszenia pracy, optymalizacji masy własnej oraz wydłużonych okresów między przeglądami  (obecnie 48.000 km).
Jako najbardziej przyjazna dla środowiska naturalnego w swej kategorii, jednostka 115 MultiJet II nadaje się doskonale dla kamperów klasy kompaktowej. Z uwagi na swą elastyczność, silniki 130    i 150 MultiJet II stanowią z kolei idealny wybór dla samochodów kempingowych średniej wielkości. Warto zauważyć, że pod względem osiągów wersja 150 MultiJet nie różni się wiele od „starego" 3-litrowego silnika Euro 4, ale zużywa znacznie mniej cennego paliwa. Silnik 180 MultiJet Power natomiast, przeznaczony jest dla kamperów o największych wymiarach i o masie ponad 3,5 tony, których popularność wykazuje obecnie zdecydowaną tendencję zwyżkową. Nowe silniki Ducato wyposażone są w system wtrysku paliwa MultiJet drugiej generacji, uważany za współczesny synonim zawansowanej technologii, optymalnych osiągów oraz ekonomiki kosztów eksploatacji.
Dla nabywcy samochodu kempingowego oznacza to swobodę wyboru jednostki napędowej zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami.

Comfort-Matic: podróżowanie w  prawdziwym komforcie.
Interesującą ofertę dla nabywcy samochodu typu „camping car" stanowi sześciostopniowa przekładnia Comfort-Matic, początkowo dostępna w pojazdach z silnikiem 180 MultiJet Power, a ostatnio także i z jednostkami 130 oraz 150 MultiJet II.
Od strony technicznej jest to zautomatyzowana skrzynia manualna, w której do zmiany przełożeń zastosowano sterowane elektronicznie siłowniki hydrauliczne. Dzięki zaawansowanej konstrukcji  najnowszej generacji Comfort-Matic działa wyjątkowo szybko i płynnie, dostosowując się do stylu jazdy kierowcy. Dźwignia na desce rozdzielczej umożliwia wybór trybu pracy (półautomatyczny lub manualny) w zależności od potrzeby i sytuacji. Jazdę z pełnym obciążeniem i na gorszych nawierzchniach ułatwia włączana przyciskiem na tablicy przyrządów funkcja „UP", powodująca obniżenie punktu zmiany biegów oraz wzrost skuteczności hamowania silnikiem.

System kontroli trakcji „Traction+" dla pełnego bezpieczeństwa jazdy.
Pod względem wyposażenia w elementy podnoszące bezpieczeństwo Fiat Ducato zajmuje czołową pozycję w swej kategorii. Nowy system kontroli trakcji „Traction+" skutecznie wspomaga kierowcę w sytuacjach niskiej przyczepności kół do podłoża, podobnie jak elektromechaniczny, samoblokujący się mechanizm różnicowy, lecz bez dodatkowej masy i oporów tarcia, charakterystycznych dla klasycznego napędu na cztery koła.
Korzystając z czujników wchodzących w skład układu ESP, system „Traction+" powoduje selektywne przyhamowanie ślizgającego się koła i przeniesienie momentu obrotowego na koło zachowujące przyczepność w danej chwili. Ułatwia to w znacznej mierze manewrowanie w warunkach nawierzchni pokrytej śniegiem lub błotem.

Ostatnie nowości w gamie.
Z myślą o użytkownikach kamperów, Fiat Professional wprowadził ostatnio nowe, interesujące rozwiązania. Jest to m.in. stworzenie nowej specjalnej wersji furgonu, jako bazy przystosowanej do zabudowy na kamper o dużych wymiarach i kołach 15-calowych oraz umożliwiające prowadzenie pojazdu z prawem jazdy kategorii B (DMC do 3,5 tony). Kolejną nowością jest wprowadzenie nowych wersji Ducato Kabina oraz Ducato pod zabudowę (scudato) z wydłużonym rozstawem osi (4300 mm), poprawiającym  własności aerodynamiczne i stabilność podczas szybkiej jazdy.
Nowa stylizacja deski rozdzielczej jest elementem jeszcze bardziej „gościnnego" wnętrza, pełnego przemyślnych i praktycznych rozwiązań, m.in. foteli obracanych o 1800. W zależności od wybranej wersji poziomu wyposażenia, dostępne są aż trzy odmiany „wystroju" deski rozdzielczej: w kolorze szarym (standard), Techno (nawiewy powietrza wykończone aluminium) oraz Elegant (nawiewy powietrza i konsola centralna z drewnopodobnym (orzechowym) wykończeniem Dip-printTM).
W skład systemu teleinformatycznego  nowego Ducato wchodzi radioodtwarzacz CD/MP3, zintegrowany z deską rozdzielczą, gniazdo myPort dla nawigacji TomTom i system bezprzewodowej łączności Blue&Me dla telefonu komórkowego oraz i-Poda, sterowany przyciskami na kierownicy.

Dedykowane usługi dla specjalnej Klienteli.

Intencją Fiat Professional, jako wytwórcy podwozi do zabudowy, jest także rola  „prawdziwego biura podróży" dla osób, preferujących wakacje we własnym kamperze. Oferowane przez Fiat Professional usługi obejmują pełny serwis informacyjny, mobilną aplikację www.fiatcamper.com oraz  bezpłatną infolinię dla osób spędzających wolny czas w ten sposób.

Aplikacja „fiatcampermobile".
Pierwsza aplikacja dedykowana posiadaczom samochodów kempingowych Ducato dostępna jest już bezpłatnie od bieżącego miesiąca i zawiera szereg informacji użytecznych w 15 krajach Europy: adresy i opisy kempingów, parkingów oraz POI (miejsc interesujących dla turystów). Umożliwia także kontakt z najbliższym dealerem Fiat Professional, serwisem Customer Care oraz agendami pomocy drogowej. Aplikacja pozwala także „zapamiętać" dokładną lokalizację pojazdu podczas wakacyjnego postoju, aby przyciskiem „Find" (znajdź) ułatwić odnalezienie swego kampera, wracając z pieszej lub rowerowej wyprawy w nieznane.

Strona internetowa.
Liczba ponad 120.000 wejść miesięcznie świadczy o tym, że strona fiatcamper.com cieszy się wielkim zainteresowaniem europejskich użytkowników pojazdów typu „camping car". Informacje w zakresie techniki, różnego rodzaju usług, nowości, czy interesujących wydarzeń, dostępne są „na wyciągnięcie ręki" dzięki atrakcyjnej szacie graficznej i prostej nawigacji, a w ramach funkcji specjalnych, m.in. „sprawdź numer nadwozia", można sprawdzić aktualność wyposażenia pojazdu w ostanie udogodnienia techniczne oraz ewentualne komunikaty o kampaniach naprawczych.
„Znajdź serwis po drodze" (Find a Servce Centre) to kolejna popularna funkcja, pozwalająca zlokalizować każdą z 6500 europejskich stacji serwisowych Fiat Professional, z czego wszystkie posiadające autoryzację do obsługi i naprawy kampera. Ponad 1800 z tych stacji oferuje dodatkowe, specjalistyczne usługi serwisowe, garażowe i naprawcze dla najcięższych nawet samochodów kempingowych.
W roku bieżącym dedykowana sieć serwisowa została rozszerzona o nowe punkty serwisowe wzdłuż najbardziej popularnych szlaków karawaningowych, m.in. na półwyspie skandynawskim. Dla wygody użytkowników z różnych krajów, treść witryny www.fiatcamper.com dostępna jest w dziewięciu językach europejskich: włoskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, holenderskim, norweskim, szwedzkim oraz fińskim.  

Bezpłatna infolinia.
Fiat Professional jest jedyną marką samochodową, która udostępniła bezpłatny numer infolinii dla europejskich użytkowników kamperów w Europie. Całodobowy „call centre" udziela wszelkich informacji na temat produktów i świadczonych usług w języku dzwoniącego Klienta pod numerem telefonu 0080034281111 (także i po polsku - wybierając „wewnętrzny'" 21), który jest łatwy do zapamiętania, ponieważ cyfry 3428 odpowiadają literom FIAT na klawiaturze telefonu. Alternatywnie można skorzystać z numeru +39 0244412160.
Łącząc się z podanymi wyżej numerami telefonu można wezwać całodobową, czynną przez cały rok specjalistyczną pomoc drogową w 13 językach, dostępną w 54 krajach europejskich i poza Europą. W okresie trwania 2-letniej gwarancji na użytkowany przez dzwoniącego pojazd można w przypadku ewentualnych usterek, szkód wypadkowych, włamania czy braku paliwa na trasie podróży korzystać bezpłatnie z usług Europ Assistance, pomocy drogowej współpracującej z firmą Fiat.

źródło: Fiat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz