środa, 27 czerwca 2012

ŠKODA Superb: to już 500 tys. egzemplarzy!

ŠKODA wyprodukowała właśnie półmilionowy egzemplarz Superba. Jubileuszowy samochód – biały Superb Combi Laurin & Klement – zjechał z taśmy montażowej w fabryce producenta w Kvasinach.​


Początki modelu Superb sięgają 2001 roku, kiedy to jego pierwsza generacja debiutowała jako czwarty samochód w gamie ŠKODY. Osiągnęła ona wynik sprzedaży na poziomie 136 068 szt. Druga odsłona modelu, która pojawiła się w 2008 roku, okazała się międzynarodowym sukcesem podbijając serca klientów jako elegancka limuzyna oraz praktyczne kombi. Do tej pory powstało aż 363 932 egzemplarzy.

"Półmilionowy egzemplarz ŠKODY Superb to liczba, z której jesteśmy dumni” – powiedział Winfried Vahland, prezes ŠKODY. „Superb to flagowy model naszej firmy. Jego wynik pokazuje i symbolizuje możliwości całego naszego zespołu. Minęło już 11 lat odkąd wprowadziliśmy ten model do produkcji, a od tego czasu łączna sprzedaż naszej palety modeli zwiększyła się dwukrotnie" – dodał Vahland.

ŠKODA Superb jest sprzedawana w 85 krajach na całym świecie. Tylko w samym 2011 roku producent dostarczył aż 117 tys. egzemplarzy tego modelu. W 2009 roku ŠKODA zdecydowała się na wprowadzenie Superba na rynek w Chinach, gdzie do dziś jest jednym z bardziej popularnych samochodów swojego segmentu.

W 2011 roku aż 40 procent wszystkich wyprodukowanych Superbów trafiło właśnie na rynek azjatycki.

Bezkompromisowa jakość, duża przestrzeń oraz precyzyjne wykonanie za niewielką cenę przyczyniły się do sukcesu modelu Superb. Jest to najobszerniejszy pojazd w swojej klasie, dodatkowo oferowany w dwóch wersjach nadwoziowych.

źródło: Skoda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz