piątek, 20 lipca 2012

Północ kontra południe - wyprawa ruszyła

Już od czterech dni nasi wysłannicy - Halina Mlynkova i Łukasz Nowicki - odwiedzają najciekawsze zakątki północnej i południowej Polski. Ich relacje z wyprawy można codziennie śledzić w aplikacji na profilu Mazda Polska na Facebooku oraz na antenie RMF FM


Halina Mlynkova przemierza Północ kultowym roadsterem Mazda MX-5, odwiedziła już Jezioro Turkusowe koło Międzyzdrojów, ruchome wydmy i skansen w Klukach. Przed nią jeszcze najpiękniejsze zakątki Kaszub, Mazur i Suwalszczyzny. Łukasz zaś testuje najnowszą Mazdę CX-5 na górskich zakrętach i podjazdach Dolnego Śląska. Zwiedził już Zamek Grodziec, stuletnią zaporę na rzece Bóbr i tajne laboratoria Hitlera z czasów II wojny światowej, które powstały w miejscowości Kamienna Góra.

O swoich przygodach opowiadają codziennie na Facebooku, a pokonaną przez nich do tej pory trasę można zobaczyć w aplikacji Północ - Południe (http://bit.ly/PolnocPoludnie), gdzie trwa też głosowanie na wybrany region. Co ważne, internauci mogą również dodawać własne propozycje miejsc wartych odwiedzenia w Polsce. Na autora najciekawszego zdjęcia z opisem czeka nagroda – weekend z Mazdą MX-5, którą można wybrać się w najdalsze i najpiękniejsze zakątki naszego kraju. Codziennie autor najciekawszego wpisu jest nagradzany upominkiem od Mazdy na antenie stacji RMF FM, która nadaje telefoniczne relacje z podróży Haliny i Łukasza.

 Halina Mlynkova tak mówi o pierwszych wrażeniach z podróży: Na co dzień jeżdżę wysokim samochodem – więc przesiadka do sportowego roadstera była na początku dość dziwna. Ale kiedy otworzyłam dach... przepadłam! Tylko takim autem warto wybierać się na wakacyjne wyprawy w tak malownicze tereny jak polskie Pomorze – dopiero teraz widzę jak pięknie jest dookoła i delektuję się tymi widokami.
Łukasz Nowicki też opowiedział o swoich dotychczasowych przygodach: Bardzo lubię polskie góry i przeszedłem chyba wszystkie, ale zawsze chętnie do nich wracam. Szczególnie jak mam tak dobrą okazję jak Wyprawa Mazdy! W takim terenie Mazda CX-5 sprawdza się świetnie, jest lekka, a jednocześnie to SUV o dużej mocy i napędzie 4x4, więc manewry nią po wąskich, krętych drogach, czy kamienistych podjazdach to sama frajda.

Wyprawa Północ-Południe SKYACTIV potrwa do 27 lipca, kiedy to w wielkim finale poznamy laureata zabawy. Będzie on mógł przetestować roadstera Mazda MX-5, zabierając go na weekendową wyprawę do dowolnego zakątka Polski. Wtedy też przekonamy się, która wyprawa zyska więcej zwolenników - Halina przemierzająca kabrioletem północ Polski, czy Łukasz w CX-5 podbijający góry na Południu.

źródło: Mazda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz